0 okunmamış mesaj(lar)
0 yeni bildirim(ler)

Umay nedir?

Geliştirilmekte olan “Umay” isimli projenin ortaya çıkma sebebi günlük hayatımıza aktif bir şekilde girmiş olan sosyal medya platformları üzerinden yapılan hayati önem taşıyan paylaşımlardır. İnsanların acil ihtiyaç ve gereksinimlerinin bu çeşitli platformlar üzerinden yapılması durumunda ortaya çıkan dar kitle(sadece paylaşan kullanıcının takipçilerinin ana sayfasında görülmesi), ücretli paylaşım yapılması(paylaşımlarının öne çıkması için ödemeli reklam yapılması) gibi kısıtlamalar bu projenin hayata geçmesine ilham kaynağı olmuştur.

“Umay” isimli projenin amacı hiç bir sınır olmadan insanların ihtiyaçlarının geniş kitlelere ulaşılması ve en kısa zamanda bu ihtiyaçlara çözüm olacak diğer insanların ve kurumların bu kişiyle iletişime geçmesini sağlamaktır. Gözlemler sonucunda varolan sosyal medyaların amaçları dışında paylaşımların yapılması ve bunun sonucu olarak daha az ilgi görmesi veya gözden kaçması olağandır.

Sonuç olarak bu eksiklikerin giderilmesi ve sadece bu amaca hizmet edecek, kullanıcılarının saniyeler içinde kayıt bile olmaksızın, tüm internete bağlanabilen cihazlar üzerinden ihtiyaçlarını paylaşabilecekleri ve çözüm bulabilecekleri bir sosyal yardım platformunun gerekliliği söz konusudur. Bu projenin en önemli çözümü ise hayati önem taşıyan bir ihtiyacın o paylaşımın yapıldığı bölgeye yakın kişilere anında bildirim olarak gönderilmesi ve sonuç olarak en uygun çözümün elde edilmesine odaklıdır.


00:15 01/07/2017  831